Ostrowscy Policjanci Dzieciom

2013-06-02 08:00:00

Ostrowscy policjanci we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Ostrowi Mazowieckiej i ostrowską młodzieżową grupą PaT z okazji dnia dziecka zorganizowali w ogródku jordanowskim mnóstwo atrakcji i zabaw dla najmłodszych.
Policjantom pomagali również wolontariusze z I i II klasy mundurowej Zespołu Szkół Nr1. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej insp. Andrzej Choromański złożył dzieciakom życzenia z okazji ich święta i zaprosił do skorzystania z przygotowanych przez policjantów atrakcji.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ustawione w pobliżu policyjnego namiotu radiowozy, do których każde dziecko mogło wsiąść i zrobić sobie zdjęcie. Policjanci pokazywali im jak włącza się sygnały świetlne i dźwiękowe. Niecodzienną atrakcją była również policyjna motorówka, którą większość dzieci z Ostrowi widziało po raz pierwszy. Można było do niej wsiąść i zrobić sobie pamiątkowe fotografie. Motocykl policyjny również zgromadził wokół siebie wielu dziecięcych fanów. Szczególnie, że każdy mógł na niego wsiąść i włączyć syrenę.
Przyjacielsko usposobiony policyjny koker spaniel pracujący na co dzień przy poszukiwaniu narkotyków świetnie poradził sobie w kontaktach z dzieciakami. Dzieci chętnie przytulały się do niego i głaskały go. Przewodnicy psów zaprezentowali pokaz tresury policyjnych owczarków, który zrobił wielkie wrażenie na zgromadzonych w ogródku zarówno dzieciach jak i dorosłych. Technik kryminalistyki pokazywał jak zdejmuje się odciski palców.
Dzieci mogły również przymierzyć prawdziwy policyjny chełm szturmowy, ciężką kamizelkę kuloodporną, założyć ochraniacze i wziąć do ręki policyjną tarczę. Jeden z policjantów w umundurowaniu ćwiczebnym i kamizelce taktycznej pokazywał dzieciom jak wyglądają różne rodzaje policyjnej broni, w tym prawdziwy karabin typu PM oraz pistolet P99 Walter jaki posiada na wyposażeniu większość policjantów.
Policyjna maskotka ,,Łoś” zachęcał dzieci do wspólnej zabawy oraz robienia sobie z nim pamiątkowych zdjęć. Łoś oprócz baloników z logo ostrowskiej policji rozdawał również ciasteczka.
Przy wolontariuszach z MDK, ostrowskiej grupy PaT oraz klas mundurowych z ZS Nr 1 zajmujących się malowaniem dziecięcych buziek ustawiały się długie kolejki. Ponadto pracownicy i wolontariusze z MDK i ostrowska młodzieżowa grupa PaT przygotowali dla dzieci mnóstwo zabaw i animacji, z których chętnie korzystały. Wolontariusze oprócz napompowania i rozdania najmłodszym 500 balonów pomagali aktywnie przy prezentowaniu policyjnego sprzętu.
W pikniku wzięło udział 12 policjantów z różnych wydziałów i kilkudziesięciu wolontariuszy. Każdy z nich poświęcił w tym dniu dzieciakom swój wolny czas. Obecny był przede wszystkim Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej insp. Andrzej Choromański, Zespół ds. Nieletnich i Patologii, Rzecznik Prasowy, Dzielnicowi, Technik Kryminalistyki oraz Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.
Dla dzieci oraz ich rodziców wielką atrakcją był fakt, że ich pociechy mogły wszystkiego dotknąć i dowiedzieć się jak wygląda policyjny sprzęt z bliska. Pogoda na szczęście dopisała przez cały czas trwania imprezy. Udział ostrowskich policjantów w imprezie zorganizowanej z okazji dnia dziecka cieszył się wielkim zainteresowaniem.
W związku z tym Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej insp. Andrzej Choromański obiecał, iż w przyszłym roku również postara się o zapewnienie podobnych atrakcji dla najmłodszych.
(KWP)

Galeria

Zobacz także

2013-06-26 08:00:00
Piknik Rodzinny na sportowo

23 czerwca 2013 roku w Ogródku Jordanowskim odbyło się piękne święto rodzinne. Mali piłkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademia Piłki Nożnej Ostrów Mazowiecka wesoło i bezpiecznie pod opieką instruktorów...

Czytaj dalej
2013-02-10 08:00:00
Inauguracja ferii 2013

Zimowa pora, dużo śniegu - pogoda podpowiadała, aby pierwszy dzień ferii rozpocząć na świeżym powietrzu, tak też więc zaczęliśmy wraz z MOSiR. Były konkursy, tańce, zabawy oraz słodycze a w przerwie rozgrzewająca...

Czytaj dalej
2012-12-12 08:00:00
Oficjalne otwarcie Ogródka Jordanowskiego!

8 grudnia o godzinie 1100 Burmistrz Miasta Władysław Krzyżanowski w towarzystwie Proboszcza Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza Mirosława Mierzejewskiego, wielu zaproszonych gości a przede wszystkim mnóstwa...

Czytaj dalej
2012-11-16 08:00:00
Ogródek Jordanowski otwarty!

Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Władysław Krzyżanowski informuje, że w związku z uzyskaniem przez inwestora wszelkich niezbędnych pozwoleń i certyfikatów, Ogródek Jordanowski będzie otwarty od 17.11.2012 (sobota)...

Czytaj dalej
2012-04-06 08:00:00
Informacja na temat Ogródka Jordanowskiego

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców, dotyczącymi terminu otwarcia Ogródka Jordanowskiego informujmy, iż w chwili obecnej jest to teren budowy, a wykonane obiekty (place zabaw, skatepark) nie posiadają na dzień...

Czytaj dalej
2011-09-23 08:00:00
Ogródek Jordanowski będzie nieczynny

Od 26 września br. do 29 listopada br. Ogródek Jordanowski będzie nieczynny ze względu na rozpoczęcie inwestycji pn. „Przebudowa Ogródka Jordanowskiego w Ostrowi Mazowieckiej”.

Czytaj dalej
2009-07-15 08:00:00
Lato w Grodzie

Przygotowany został (i zaczyna być realizowany) plan organizowania w nim niemal w każdy weekend imprez rekreacyjno – historycznych. Uczestnicy mogą nie tylko wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach tematycznych...

Czytaj dalej
OGRÓDEK JORDANOWSKI OBJĘTY STREFĄ DARMOWEGO INTERNETU